REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Meditace a relaxace
Význam meditace Meditační techniky
Meditace a Reiki
Bdělost, souvislost s Reiki
Relaxace pro dva
Dechová cvičení
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Význam meditace

Meditace v každodenním životě

|

Když se meditace nedaříNa internetu i v nejrůznějších knihách můžeme nalézt mnoho teorií o tom, jak a proč meditovat. Když se tímto tématem začneme zabývat podrobněji, uvědomíme si, že lze jako meditaci chápat každou činnost v našem životě (když víme, jak příslušné situace využít).

Proč meditujeme?

Ze všeho nejdříve bychom si ale měli ujasnit několik důležitých bodů. Za prvé si sami sobě přiznat, proč nás ve skutečnosti láká meditace a co si od meditací slibujeme. Dále, jaké výsledky očekáváme a v čem si myslíme, že nás meditace změní.

Pokud budeme opravdoví, dopídíme se touto sebe-analýzou k zajímavým závěrům. Zjistíme možná, že nechceme ani tak meditovat, jako spíše utíkat před našimi povinnostmi, máme z něčeho strach, chceme pro sebe něco získat apod. Pokud sami sobě přiznáme, jak se věcí opravdu mají, můžeme takto prohlédnou všechny své skryté motivace a postavit tak meditace na zcela jinou úroveň.

K zamyšlení o Reiki

Při kontaktu s Reiki se neděje to, co chceme aby se dělo. Při kontaktu s Reiki se děje to, co je pro danou situaci vhodné.

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická