REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Meditace a relaxace
Význam meditace
Meditační techniky Meditace a Reiki
Bdělost, souvislost s Reiki
Relaxace pro dva
Dechová cvičení
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Meditační techniky

Meditační techniky

|

Volba vhodné meditaceNení potřeba provádět mnoho pokročilých meditací. Právě naopak - i ty nejjednodušší meditační techniky mohou být těmi nejúčinnějšími.

Stejně tak je trošku nesmysl, ptát se jiných lidí (a nejrůznějších mistrů), jaká meditace je vhodná zrovna pro nás. Každý z nás má možnost se sám zamyslet nad svým životem a určit si sám pro sebe tu nejvhodnější meditaci (nikdo nás nezná lépe, než my sami).

Jak volit vhodné meditace

Jako vhodné meditace lze chápat všechny činnosti, při kterých pociťujeme radost a harmonii, vše okolo nás i v nás se nám jeví v pořádku a nemáme potřebu meditovat.

Pro někoho může být nejlepší meditací procházka lesem, pro jiného relaxace v parku, pro dalšího formální meditace se zkříženýma nohama, apod.

Přínos meditace

V souvislosti s meditacemi nejde ani tak o to, zda meditujeme, nebo nemeditujeme, jako spíše pochopit, co nám meditace může/nemůže přinést, co si díky meditacím máme možnost uvědomit a proč tolik lidí ze všech částí světa meditace doporučuje (a proč někteří naopak tvrdí, že nám vlastně meditace ve skutečnosti nic nepřinesou).

K zamyšlení o Reiki

Každý z nás je jiný a může Reiki (a nejen Reiki) vnímat trošku odlišně. Proto prosím slepě nevěřte ničemu z toho, co je na těchto stránkách uvedeno o Reiki, o práci s Reiki, o práci na sobě a o meditacích. Sami si ověřte, jak se věci mají.

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická