REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Meditace a relaxace
Význam meditace
Meditační techniky Meditace a Reiki
Bdělost, souvislost s Reiki
Relaxace pro dva
Dechová cvičení
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Meditační techniky

Meditační techniky

|

Volba vhodné meditaceVelmi efektivní je zastavit se během dne v každodenní činnosti, najít si chvilku sami na sebe a pouze si sednout/lehnout.

Všechno je, jak je

Všechno nechat tak, jak to je - hluky v okolí, myšlenky v hlavě, touhy i starosti - nic z toho se nesnažit měnit, vylepšovat, neočekávat žádné prohloubení se někam apod. Zcela postačí vnímat jednoduchost tohoto stavu a přebývat takto co nejčastěji.

Přednosti této techniky

Tuto meditaci můžeme provádět naprosto kdykoliv - při chůzi, při jízdě ve vlaku, při sledování filmu, při práci, při jídle, apod. Odměnou nám bude stále trvalejší vnitřní klid a stále pravdivější vědění o tom, co se s námi ve skutečnosti zrovna děje.

Při této technice se nedostavuje zápasení s myšlenkami, nemusíme se nikam dostávat, neexistuje nic, co by bylo nutné vykonat, není potřeba se očišťovat, nemusíme meditovat a můžeme úplně zapomenout na nějaké Reiki.

Pouze setrváme ve stavu "Všechno je, jak je". Pokud se nám to nedaří, zahrneme i tento zdánlivý nezdar do toho, co je. Pokud nás napadne jakékoliv "Ale,...", můžeme to opět zahrnout do toho, co je. Všechno, co se děje i neděje, všechno, co se stane i nestane, všechno necháme tak, jak to je a setrváme tak. Nic víc.


K zamyšlení o Reiki

Hledáme-li dobrého učitele, hledejme především dobrého člověka.

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická