REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Meditace a relaxace
Význam meditace
Meditační techniky Meditace a Reiki
Bdělost, souvislost s Reiki
Relaxace pro dva
Dechová cvičení
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Meditační techniky

Meditační techniky

|

Volba vhodné meditaceJedna z mých oblíbených meditací, která mě napadla jednu zimu. Nazval jsem ji meditace „Tající sněhulák“ a jde vlastně o velmi jednoduchou techniku uvolnění celého těla.

Relaxace v leže

Ze začátku je vhodnější tuto techniku trénovat v leže, nebo v sedě. Představíme si, že se fyzické tělo propadá do podložky (doslova jakoby se rozpouštělo). Začneme od levé nohy (dolní část, prostřední část, horní část), poté přejdeme k pravé noze, pokračujeme levou i pravou rukou, trupem, krkem a hlavou.

Tento způsob relaxace můžeme propojit i s dechem. Pomalu dýcháme a představíme si, že se s každým výdechem uvolní další a další část těla. Takto postupujeme až do chvíle, kdy se nám tělo nepřipomíná.

Relaxace za chůze

Až natrénujeme výše uvedený způsob relaxace, můžeme přejít k druhé části. Stoupneme si a obdobným způsobem uvolníme celé tělo (nezapomeneme na ramena, obličej, ústa, konečky prstů atd.). Poté přejdeme k chůzi a pokusíme stále zůstat ve stavu co nejhlubší relaxace.

Můžeme se jen tak procházet přírodou, nebo toto cvičení použít při cestě do práce, při nakupování, při komunikaci s jinými lidmi atd. Zvláště efektivní je provádět toto cvičení v situacích, kdy zaznamenáváme stres, něco nás trápí, nebo máme z něčeho strach.


K zamyšlení o Reiki

Není celé Reiki jen o pochopení toho, jak žít svůj život v souladu se vším okolo?

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická