REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Meditace a relaxace
Význam meditace
Meditační techniky Meditace a Reiki
Bdělost, souvislost s Reiki
Relaxace pro dva
Dechová cvičení
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Meditační techniky

Meditační techniky

|

Volba vhodné meditaceSedneme si někde, kde prochází mnoho lidí (zastávka MHD, vstup do obchodu, vlakové nádraží apod.). Nejlepší jsou ty místa, kde lidé normálně nesedí a procházející lidé tak nejsou připraveni na to, že mohou na tomto místě někoho potkat.

Pozorování jiných lidí

Sedíme a pozorujeme okolní lidi, jako by se jednalo o film, na který jsme právě přišli do kina (po chvíli uvidíme, že to opravdu povahu jakéhosi filmu skutečně má). Vnímáme jaký mají lidé výraz v obličeji, kam se dívají, jak spolu mluví, jak se k sobě chovají, pozorujeme jejich chůzi, způsob jak se oblékají, pozorujeme jejich rty, jejich výraz v očích, pozorujeme jakým způsobem lížou zmrzlinu, jak nosí svá zavazadla apod.

Pokud se na nás někdo podívá, nereagujeme na to a jen pozorujeme, jak se změnil jeho výraz po tom, co nás uviděl. Ať zareaguje druhý člověk jakkoli, příliš o tom nepřemýšlíme (je to jen děj na filmovém plátně) a začneme pozorovat někoho dalšího.

Optimální je pozorovat zcela cizí lidi a každého jen chvíli. Pokud nás někdo něčím zaujme více, můžeme se zamyslet nad tím, čím nás dotyčný člověk zaujal a zkusíme si to v sobě nastavit tak, aby nás příště tato situace již tolik nezaujala (čím nezaujatěji se dokážeme na druhé dívat, tím jasněji uvidíme, jací ve skutečnosti jsou).

Pozorování sama sebe

Přestaneme pozorovat jiné lidi a zaměříme pozornost pouze sami sebe. Vstaneme a přidáme se k procházejícímu davu lidí, sledujeme jak jdeme, jaký máme výraz v obličeji, jak reagujeme když potkáváme jiné lidi. Snažíme se na sebe dívat stejně nezaujatě, jako jsme se před chvíli dívali na ty ostatní (i naše tělo je pouze součást filmu).

Na závěr si sami pro sebe zrekapitulujeme, co vše jsme si na sebe uvědomili.


Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická