REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Meditace a relaxace
Význam meditace
Meditační techniky Meditace a Reiki
Bdělost, souvislost s Reiki
Relaxace pro dva
Dechová cvičení
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Meditační techniky

Meditační techniky

|

Volba vhodné meditaceChceme-li žít šťastný a přirozeně harmonický život, postačí nevytvářet neharmonické situace. Po důkladné analýze svého života (sebepozorování, meditace) si může každý z nás snadno ověřit, že hlavní příčinou každé neharmonické situace jsme my sami. Proto úplně postačí, když alespoň občas zapomeneme sami na sebe.

Jak na to?

Pokud myslíme a jednáme v pojmech "já", "mé", "moje", "toho chci dosáhnout", "získal jsem toto poznání", "dosáhl jsem tohoto stupně", "toto se mi povedlo", "v tomto jsem dobrý", "toto mám už za sebou", "myslím si, že to je takto", "toto vím" apod., upínáme tím pozornost sami na sebe jako na svou osobu (mnohdy i nevědomě) a podle toho pak vypadá i náš život - vystupujeme jako pouhá individualita a tak také uvidíme všechny ostatní. Prohlídnout své egoistické sklony bývá často velmi obtížné, protože pokud nejsme sami k sobě dostatečně upřímní, může se stát, že si začne naše tvořivá mysl vymýšlet nejrůznější příběhy (někdy velmi rafinovaným způsobem), a my, aniž si to v sobě jakkoli uvědomujeme, tomu věříme a žijeme podle toho.

Potom je zde ale něco, co můžeme nazvat návrat do své vlastní přirozenosti, cesta domů. Jak se tomu lze přibližit? Zde narazíme na velký zádrhel. Každá snaha se "tam" dostat nějakou technikou, prohloubit svůj současný stav apod. - to vše selže (dříve či později). Můžeme si myslet, že pracujeme s velmi vysokými vibracemi (např. Reiki, nebo něčím "mnohem vyšším" než Reiki), že jsme již duchovně velmi vyspělí (Reiki, meditace, či jiná oblast), můžeme mít pocit, že jsme dosáhli Osvícení, že už není potřeba na sobě pracovat apod. Ve všech těchto případech ovšem upevňujeme naši osobu a ta část našeho já, kterou můžeme nazvat egem, sílí. Dokonce i pojmy jako Reiki, meditace, duchovní cvičení, odevzdání se a pokora ztrácí svůj smysl, pokud je přisuzujeme sami sobě jako své osobě (já pracuji s Reiki, já medituji, já se odevzdávám, já jsem pokorný apod). Co lze tedy dělat a kterým směrem jít? Nic a nikam. Jakýkoliv návod, technika, nebo rada nás tam nedovede.


Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická