REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Meditace a relaxace
Význam meditace
Meditační techniky Meditace a Reiki
Bdělost, souvislost s Reiki
Relaxace pro dva
Dechová cvičení
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Meditační techniky

Meditační techniky

|

Volba vhodné meditace



Zajímavým způsobem, jak se utišit, a získat novou zkušenost o nás samotných je pobýt chvíli ve tmě (ze začátku postačí několik minut).

Meditace ve tmě

Meditace ve tmě je snadno přístupná každému z nás. Stačí se osprchovat jen tak bez osvětlení, projít se s šátkem na očích po bytě či zahradě, nebo chvíli posedět v zatemněné místnosti. Výsledky mohou být mnohdy velmi pozoruhodné.

Pokud pracujeme s Reiki, můžeme i Reiki využít jako součást tohoto cvičení. Díky Reiki tak může dojít k hlubšímu ponoření se sama do sebe a jevy, které se ve tmě mohou objevit budeme vnímat intenzivněji.

Na východě je meditace ve tmě označována termínem "Yangtik". Lidé při této technice pobývají ve tmě i několik týdnů. Několik míst, kde jsou nabízeny několikadenní meditace ve tmě můžeme nalézt i v České Republice. V každém případě je ovšem potřeba mít po ruce zkušeného člověka, který má o tomto tématu dostatečné znalosti a zkušenosti.

Meditační procházka ve dvou

Při procházce můžeme zavřít oči (nebo si vzít přes oči šátek) a poprosit druhého, aby nás hlídal a vedl. Poté již nemluvíme a jen vnímáme, jak se změní vnímání světa okolo nás, když máme chvíli zavřené oči. Toto cvičení je také velmi vhodné pro odpočinek a relaxaci.


K zamyšlení o Reiki

Pokud je něco složité, není to Reiki.

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická