REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Meditace a relaxace
Význam meditace
Meditační techniky Meditace a Reiki
Bdělost, souvislost s Reiki
Relaxace pro dva
Dechová cvičení
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Meditační techniky

Meditační techniky

|

Volba vhodné meditaceTaké práce nám může posloužit jako plnohodnotná meditace. Ze všeho nejdříve si ale musíme uvědomit, že může být práce opravdu meditací (stejně jako jakákoliv jiná činnost).

Práce jako meditace

Můžeme začít například tím, že si uvědomíme sami sebe (postačí když si sami pro sebe řekneme „uvědomuji si, že existuji", "vím, že jsem" apod.) a s tímto uvědoměním začneme pracovat. Nebudeme přitom odbíhat myšlenkami všude možně jinde a budeme se věnovat pouze práci.

Současně se prací nenecháme pohltit a budeme si v sobě jakoby na pozadí trvale uvědomovat vědění o tom, že existujeme a že zrovna pracujeme. Pokud se nám to podaří, budeme možná překvapeni, co všechno si během takto prováděné práce uvědomíme (sami na sebe i na okolí).

Při takto prováděné práci navíc děláme méně chyb a nacházíme spoustu zkratek, díky kterým provádíme práci daleko efektivněji.

Prohlubování bdělosti

Najít mezi tím vším správnou rovnováhu nám možná zabere nějaký čas a při prvních pokusech možná mnoho práce neuděláme. Když ovšem v tomto cvičení nepolevíme, dostaví se brzy kladné výsledky. Udržet si tento postoj se nám bude dařit stále snadněji a později v tomto stavu budeme i bez sebemenšího úsilí. To je způsobené tím, že se jedná o náš přirozený stav.


K zamyšlení o Reiki

O Reiki nelze říci, že by bylo dobré, nebo špatné. Záleží vždy na tom, jak s Reiki zacházíme.

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická