REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Meditace a relaxace
Význam meditace
Meditační techniky Meditace a Reiki
Bdělost, souvislost s Reiki
Relaxace pro dva
Dechová cvičení
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Meditační techniky

Meditační techniky

|

Volba vhodné meditaceCílem této meditace je objevení nečinnosti v činnosti a činnosti v nečinnosti. Když to pořádně prošetříme, můžeme obojí překročit a pobývat tak před činností i nečinností.

Meditace "nečinnost v činnosti"

Postup je následující: ať děláme, co děláme, jasně si přitom uvědomujeme, že nejsme tím, kdo to dělá. Uvědomíme si, že jakákoliv aktivita je pouze činností fyzického těla, smyslů a intelektu. Ničím z toho ovšem nejsme, neboť si to vše můžeme uvědomovat. Jsme tedy za tím vším (před tím vším).

Lze se naučit pobývat ve stavu nečinnosti? Ano. Nesmíme na to ale jít ani tak způsobem "snažím se o nečinnost", jako spíše "nesnažím se o činnost". Činnost tu tedy může být, ale my nejsme tím, kdo jí dělá. Ona tu prostě jen je a děje se sama od sebe.

Meditace "činnost v nečinnosti"

Jako další meditace nám může posloužit pochopení činnosti v nečinnosti. Postup: i v situacích, kdy máme pocit, že jsme naprosto nečinní, je zde něco, co si uvědomuje přítomnost této nečinnosti. Tudíž, je zde činnost. Z toho vyplývá, že nelze být naprosto nečinným a současně si to jakkoli uvědomovat.


K zamyšlení o Reiki

Reiki lze chápat jako pouhý nástroj. O prospěšnosti, neužitečnosti, či škodlivosti tohoto nástroje rozhodujeme my - v závislosti na tom, jak Reiki používáme.

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická