REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Meditace a relaxace Význam meditace
Meditační techniky
Meditace a Reiki
Bdělost, souvislost s Reiki
Relaxace pro dva
Dechová cvičení
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Meditace a relaxace

Co je to meditace?

|

Rozdělení meditací

|

Integrace meditace do běžného životaV dnešní době má každý z nás volně k dispozici mnoho nauk a meditačních technik (možná až přespříliš).

Hluboký význam a efekt pravidelných meditací nám ovšem stěží někdo popíše (pokud se někdo věnuje meditacím několik let, či dokonce celý život, musíme být hodně vnímaví, abychom zachytili moudrost ukrytou v jeho slovech a způsobu jeho chování).

Obdobně představa, že nás někdo naučí meditovat není úplně správná. I kvalitní mistr (např. mistr Reiki) nás může pouze nasměrovat správným směrem (seznámit nás s vhodnými meditačními technikami apod.). Naučit se pobývat ve stavu meditace (můžeme -li tomu vůbec říkat stav) nás nenaučí ani ten sebemenší mistr, to musíme my sami.

Meditace v běžném životě

Fyzická cvičení, procházky přírodou, ale i práce, nakupování, či sledování filmu, boj s myšlenkami i radování se z krásných věcí, analyzování všech postojů v našem životě - nad tím vším si můžeme zameditovat.

Meditace tedy není ničím konkrétním, co je nutné provádět. Meditace je něčím, co může dát našemu životu smysl a její provádění by mělo mít své logické opodstatnění.

Meditace pro radost

Mezi skvělé meditace patří ty, které vychází z běžného života a situací v něm, při kterých vlastně ani žádnou speciální techniku provádět nemusíme, a kdy jen děláme to, co nás baví - z čeho máme radost (viz. sekce meditace pro radost).

K zamyšlení o Reiki

Proč někdo říká 'to Reiki', někdo 'ta Reiki' a jiný 'ty Reiki'?

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická