REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Meditace a relaxace Význam meditace
Meditační techniky
Meditace a Reiki
Bdělost, souvislost s Reiki
Relaxace pro dva
Dechová cvičení
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Meditace a relaxace

Co je to meditace?

|

Rozdělení meditací

|

Integrace meditace do běžného životaMeditace můžeme formálně rozdělit do následujících dvou základních kategorií (zajisté by se dalo vymyslet i mnoho jiných rozdělení).

1. typ meditace - hledání odpovědí na naše otázky

Tento typ meditace všichni moc dobře známe, jinak bychom ani nemohli fungovat ve světě. Umožňuje nám hledat odpovědi na naše otázky a tak zvládat naše každodenní povinnosti. Proč tedy máme někdy pocit, že si na naše otázky nedokážeme odpovědět? Například proto, že jsou nevhodně položené již samotné otázky, či si pokládáme stále stejné otázky a nenapadne nás zauvažovat nad tím, proč si tyto otázky pokládáme. Někdy také proto, že slepě (třebaže možná jen nevědomky) věříme něčemu, co jsme někde slyšeli, či četli. A v neposlední řadě také proto, že je pro nás obtížné přijmout pravdu o tom, jak to s námi ve skutečnosti je.

2. typ meditace - přebývání v klidu

Do této skupiny lze zařadit ty meditace, kterými se dostáváme za mysl, tedy do klidu za myšlenkami. Časté a pravidelné pobývání v tomto klidu nás vnitřně zjemní a my si tak začneme uvědomovat stále pravdivější informace sami o sobě. Pobývat v klidu je snadné - je to náš přirozený stav. Jen si sedneme, či lehneme a jsme v klidu. Jakékoliv další "ale..." je zde na překážku. Nemusíme provádět žádnou techniku, nemusíme meditovat - to vše je určeno jen pro nalezení tohoto klidu.

K zamyšlení o Reiki

Reiki nám může v procesu sebepoznání ukázat, kudy se dát.

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická