REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Meditace a relaxace Význam meditace
Meditační techniky
Meditace a Reiki
Bdělost, souvislost s Reiki
Relaxace pro dva
Dechová cvičení
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Meditace a relaxace

Co je to meditace?

|

Rozdělení meditací

|

Integrace meditace do běžného životaMají-li nám meditace přinést něco užitečného, je vhodné je integrovat do každodenního života (do těch úplně nejobyčejnějších situací). To neplatí jen pro meditace, ale i pro spoustu jiných činností (vzdělávání se, Reiki, apod.).

Integrace meditace

Pokud meditujeme každý den jen několik minut, příliš to náš život neovlivní - to si můžeme snadno ověřit. Když tuto dobu prodloužíme na dvě hodiny, začneme se potýkat s dalším problémem - zjistíme, že máme stále méně a méně času na ostatní činnosti (zábava, práce, spánek). Pokud ovšem začneme meditace integrovat do každodenních činností, brzy zjistíme, že jsme ve stavu meditace i mnoho hodin denně - a to i přesto, že vlastně ani tak nemeditujeme, jako spíše žijeme svůj život.

Meditace a vnitřní bdělost

Ze všeho nejdříve je potřeba znát (zažít) vnitřní klid, který se dostavuje při správně prováděných meditacích (klid ve významu jasné vnitřní bdělosti). Tento klid můžeme například zažít u nějakého mistra.

Poté se ponoříme do tohoto klidu a začneme v něm setrvávat i při běžných úkonech (pohyb ruky, otočení hlavy, chůze). Dále jej integrujeme i do složitějších situací (mluvení s jinými lidmi, prožívání emocí, atd.). Takto pokračujeme i s dalšími situacemi, které nás v životě potkávají. Vnitřní klid budeme zažívat nejen stále častěji, ale klid bude také stále hlubší.

K zamyšlení o Reiki

Každý z nás je jiný a může Reiki (a nejen Reiki) vnímat trošku odlišně. Proto prosím slepě nevěřte ničemu z toho, co je na těchto stránkách uvedeno o Reiki, o práci s Reiki, o práci na sobě a o meditacích. Sami si ověřte, jak se věci mají.

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická