REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Meditace a relaxace
Význam meditace
Meditační techniky
Meditace a Reiki
Bdělost, souvislost s Reiki
Relaxace pro dva
Dechová cvičení
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Dechová cvičení

Technika vědomého dýchání

|

Dýchání provázané s ReikiDechová cvičení lze s výhodou propojit i s Reiki. Tyto cvičení jsou vhodné zvláště v případech, kdy máme plnou hlavu nejrůznějších myšlenek, nebo v sobě cítíme vnitřní napětí. Při nádechu si představíme / vizualizujeme, že do nás společně s vdechnutým vzduchem vstupuje Reiki (pokud nepracujeme s Reiki vizualizujeme si zdraví, lásku, radost, spokojenost apod.) a s výdechem si představíme, že z nás odchází vše špatné, všechno napětí, všechny problémy, vše co nás zrovna trápí.

Cokoliv nás napadne, každá myšlenka, vše můžeme nechat s výdechem odeplout. Jediným omezením, které může zmařit kladný výsledek tohoto cvičení je myšlenka / pocit, že toto cvičení nemůže fungovat. Když si ovšem uvědomíme, že je celý náš život jen směsí mnoha a mnoha myšlenek, které jsme si v sobě postupně nastřádali, pochopíme, že lze dechová cvičení (např. cvičení, které je zde popisované) využít pro odstranění všech starostí a kdykoliv se tak dostat do klidu, radosti a vnitřní svobody.

Podrobná technika dýchání používaná v Reiki je popisovaná v sekci Reiki dýchání. Další techniky mohou být probírány na Reiki kurzech.

K zamyšlení o Reiki

Každý z nás je jiný a může Reiki (a nejen Reiki) vnímat trošku odlišně. Proto prosím slepě nevěřte ničemu z toho, co je na těchto stránkách uvedeno o Reiki, o práci s Reiki, o práci na sobě a o meditacích. Sami si ověřte, jak se věci mají.

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická