REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Meditace a relaxace
Význam meditace
Meditační techniky
Meditace a Reiki
Bdělost, souvislost s Reiki Relaxace pro dva
Dechová cvičení
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Bdělost, souvislost s Reiki

Bdělost

|

Jak cvičit bdělost

|

Spontánní bdělost

|

Bdělost v noci

|

Vliv ReikiDokud sami sebe důkladně nepochopíme, není se čemu divit, když se stále dokola zamotáváme ve stejných situacích a potkávají nás podobné události (což nemusí být vždy příjemné). Proto má veliký význam pěstovat co nejčastější bdělost.

Definice bdělosti

Bdělost můžeme definovat například jako schopnost odpoutaně pozorovat všechny procesy, které se dějí jednak v nás samotných a jednak si uvědomovat veškeré naše reakce na tzv. vnější svět. Tímto postojem máme možnost postupně vysledovat nejrůznější souvislosti a okolnosti, které nás vedou k našemu myšlení, chování a jednání.

Význam bdělosti

Mnohdy si to možná ani neuvědomujeme, ale to, čemu říkáme "náš život" je pouze směs mnoha naučených návyků a stereotypů, které bezmyšlenkovitě stále dokola provádíme. Někdy se může jednat o hodně destruktivní vzorce chování, ale i tak se jich jen tak vzdát nechceme, protože jsme na ně již zvyklí.

Meditace, bdělost, pozorování sebe sama - to vše umožňuje prohlídnout tyto naučené vzorce. Jejich správné pochopení může vést k tomu, že začneme žít skutečný život (budeme přebývat více v přítomnosti; budeme opravdověji prožívat to, co nás zrovna potkává; budeme si častěji uvědomovat sami sebe).

K zamyšlení o Reiki

Pokud je něco složité, není to Reiki.

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická