REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Úvodem o těchto stránkách
Základní informace o Reiki
Historie Reiki a Mikao Usui
Jak chápat Reiki?
Zásady Reiki a jejich význam
Reiki ošetření
Reiki výuka, spektrum vibrací
Reiki iniciace (zasvěcení)
Reiki systémy, druhy Reiki Reiki symboly a mantry
Pozice rukou při Reiki léčení
Techniky práce s Reiki na dálku
Harmonizace čaker
Dýchání Huy Yin
Vnímání Reiki, zážitky
Aura, cvičení na vidění aury
Energetická očista prostoru
Nejčastější otázky
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Reiki systémy, druhy Reiki

Druhy Reiki

|

Iniciační systémy - praktické zkušenosti

|

The ReconnectionV nedávné době se objevil další nástroj léčení – tzv. Reconnection (The Reconnection, The Reconnection Healing, Znovunapojení, apod.). Technik jako Reiki, nebo Reconnection je spousta. Nic z toho není lepší, nebo horší.

Zkušenosti s Reconnection

Na tomto místě se chci podělit o své zkušenosti v souvislosti s Reconnection. Ve chvíli, kdy jsem se setkal s člověkem, který s Reconnection pracuje, pocítil jsem na sobě specifické vibrace, které si od té doby vždy spojuji s Reconnection. Když jsem si o několik dní později vzpomněl na Reconnection, k mému překvapení došlo opět k napojení se na tyto vibrace. Když jsem přiložil ruce nad jiného člověka s úmyslem použít tuto energií, něco ve mě opět "seplo" a opět se aktivovaly tyto vibrace. Dospěl jsem tady k závěru, že existují frekvence, které stačí pouze "zažít" a poté je již lze využívat.

Později jsem ze zvědavosti podstoupil dvoudenní rituál "Znovunapojení® The Reconnection". Změny ve vnímání zmiňovaných vibrací jsem ale po "Znovunapojení® The Reconnection" nezaznamenal.

Dodatek

Neodpustím si malou poznámku, která mě napadá vždy, když si někde něco čtu o Reconnection. Jde o věty typu "Reconnection jde za hranice všech doposud známých technik léčení". Pokud se totiž člověk ze srdce zasměje, či postaví na chodníku na hlavu, jde také o nezapomenutelný zážitek, který jde za hranice všech technik! A léčivý přínos pro ostatní by se jistě také našel.

Ale teď vážně. Nejednou jsem se setkal s prohlášeními, že je Reconnection jednoznačně lepší, než Reiki - že je Reconnection novější přístup - že nás může Reconnection dovést mnohem dále, než Reiki apod. Mé zkušenosti jsou jiné. Někdy vím, že mám použít Reiki, někdy je na místě úsměv, nebo několik vhodně zformulovaných vět, někdy je nejlepší mlčet. O ničem z toho ovšem nelze říci, že by to bylo jednoznačně lepší, než něco jiného.

Domnívám, že je trošku škoda, jak je Reconnection prezentováno a dále šířeno. Je také překvapivé, kolik lidí je ochotno přijmout a slepě následovat všechno, co je v souvislosti s Reconnection uváděno (stačí si prohlédnout různé stránky o Reconnection, kde najdeme téměř stejné definice). Ale to se děje i v souvislosti s Reiki.

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická