REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Úvodem o těchto stránkách
Základní informace o Reiki
Historie Reiki a Mikao Usui
Jak chápat Reiki?
Zásady Reiki a jejich význam
Reiki ošetření
Reiki výuka, spektrum vibrací
Reiki iniciace (zasvěcení)
Reiki systémy, druhy Reiki Reiki symboly a mantry
Pozice rukou při Reiki léčení
Techniky práce s Reiki na dálku
Harmonizace čaker
Dýchání Huy Yin
Vnímání Reiki, zážitky
Aura, cvičení na vidění aury
Energetická očista prostoru
Nejčastější otázky
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Reiki systémy, druhy Reiki

Druhy Reiki

|

Iniciační systémy - praktické zkušenosti

|

The ReconnectionNebudu se zde blíže vyjadřovat k jednotlivým druhům (systémům, odnožím) Reiki. Dle mých zkušeností se ovšem děje toto: meditacemi a prací na sobě se postupně rozšiřuje množství i spektrum energie (vibrací), které mohou člověkem procházet.

Reiki iniciace (Reiki zasvěcení) tento proces „převibrovávání“ do jisté míry urychlují. Proto je dostačující nalézt Reiki mistra, který má k dispozici přístup k co nejkvalitnější (nejjemnější) energii a pod jeho vedením na sobě pracovat (mistr tomu může říkat Reiki, ale rozdělovat to např. do mnoha druhů Reiki je trošku hloupost).

Má význam se věnovat Reiki?

Reiki je výborný nástroj léčení i sebepoznání. Je při něm ovšem důležité, věnovat se především sám sobě (situacím v každodenním životě) a pravidelným meditacím. Dříve než se začneme věnovat Reiki, či začneme meditovat si pořádně rozmysleme, proč se tomu chceme věnovat a jaký máme motiv (možná se najde i nějaký skrytý motiv). Můžeme si tak ušetřit mnoho let meditací, které ve skutečnosti stejně nikam nepovedou.

Význam Reiki zasvěcení

Představa, že se z nás stane obdržením mnoha iniciací (Reiki zasvěcení) v různě pojmenovaných systémech léčitel, je naprostý nesmysl. Postačí jednou za čas navštívit kvalitního (a pro nás vhodného) Reiki mistra, který nabízí jasný a ucelený Reiki systém a od něj obdržet příslušné iniciace (zasvěcení).

Reiki zasvěcení je vhodné obdržet formou osobního setkání, čímž se můžeme od mistra ledacos přiučit a načerpat z jeho moudrosti. Ani v tomto případě se z nás ovšem léčitel nestane. To jen vysoké vibrace, které námi začnou procházet mohou být ostatním prospěšné (mohou se začít dít zázraky).

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická