REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Úvodem o těchto stránkách
Základní informace o Reiki
Historie Reiki a Mikao Usui
Jak chápat Reiki?
Zásady Reiki a jejich význam
Reiki ošetření
Reiki výuka, spektrum vibrací
Reiki iniciace (zasvěcení)
Reiki systémy, druhy Reiki
Reiki symboly a mantry
Pozice rukou při Reiki léčení Techniky práce s Reiki na dálku
Harmonizace čaker
Dýchání Huy Yin
Vnímání Reiki, zážitky
Aura, cvičení na vidění aury
Energetická očista prostoru
Nejčastější otázky
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Pozice rukou při Reiki léčení

Reiki léčení

|

Zprostředkování Reiki druhým

|

Délka Reiki ošetřeníNení možné jednoznačně definovat optimální délku Reiki ošetření (činitelů, které mohou mít vliv na délku Reiki ošetření je mnoho).

Optimální doba Reiki ošetření

Čím déle a čím pravidelněji pracuje Reiki praktikant s Reiki, tím je také širší spektrum přenášených vibrací, které má k dispozici a s tím se přímoúměrně zkracuje i délka potřebná k harmonizaci. Pokud tedy Reiki praktikant s Reiki začíná (má po první Reiki iniciaci), může být délka Reiki ošetření i 60 minut, kdežto po několik letech práce s Reiki se tato doba může zkrátit na několik málo minut.

Překračovat dobu potřebnou k harmonizaci nemá smysl, protože již žádná energie stejně přecházet nebude. Pokud by se snažil Reiki praktikant do klienta "nacpat" další energii (chce mu více pomoci, rychleji ho vyléčit apod.), je to již jeho energie, ne Reiki. To může následně vést k nejrůznějším problémům - jak na straně klienta, tak i na straně Reiki praktikanta. Výjimkou může být případ, kdy klient z různých důvodů očekává, že bude Reiki ošetření probíhat déle. V těchto případech může Reiki praktikant (pokud sám chce) kolem klienta zbývající čas mávat rukama, provádět různé masážní techniky apod. K Reiki harmonizaci již ale docházet nebude.

Co může prodloužit Reiki ošetření?

Dobu potřebnou pro Reiki harmonizaci mohou prodlužit některé osobní postoje jak klienta, tak i Reiki praktikanta (stres, nervozita, nadměrné přemýšlení, sebepodceňování, fyzické onemocnění, ospalost, únava, neochota spolupracovat apod.). Do jaké míry se podaří Reiki praktikantovi (Reiki mistrovi) v klientovi tyto postoje rozpustit (pochopit) záleží na jeho praxi a zkušenostech.

Vzhledem k osobní zaujatosti (která může komplikovat hladký průchod Reiki) se také nedoporučuje léčit vlastní rodinu a kamarády (zkoušet si na nich Reiki ošetření je užitečné, s vážnějšími nemocemi jim ale pravděpodobně zase tolik nepomůžeme).

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická