REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Pobyt v přírodě
Meditace pro radost
Intuitivní Reiki masáž
Přírodní léčitelství
Krystaly a léčivé kameny
Zvukové vibrace, mantry
Svíčky a solné lampy
České metody léčení
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

České metody léčení

Metody léčení podobné Reiki

|

Jak hledat dobré učitele

|

Vysoké ceny seminářůNa tomto místě se zkusme zamyslet nad způsobem, jakým se některé techniky léčení prezentují a dále šíří (Reiki, Reconnection apod.). Pokud je cena podobných setkání přímo-úměrná času, který nám dotyčný člověk věnoval a dalším nákladům spojených s jejich organizací, je vše v pořádku.

Tyto částky bývají ovšem v praxi někdy mnohonásobně vyšší (mnohdy až desetitisíce Kč). Pokud by se jednalo o cenu za mistrovský stupeň, který dotyčný obdrží po mnoha letech usilovné práce, lze to pochopit. Pokud se ovšem jedná o cenu za seminář určený pro velkou skupinu lidí, kteří se nikdy ničemu podobnému možná ani nevěnovali, je tato cena neopodstatněná (nehledě k tomu, že žádný seminář z člověka léčitele stejně neudělá).

Volba vhodných seminářů

Řada lidí je ovšem ochotna za seminář vysokou cenu zaplatit. Proč? Je to pravděpodobně jednak proto, že tyto techniky lidem slibují získání zázračných schopností (často již během samotného semináře) a také proto, že v nich zájemci vidí možnost rychlého zisku (začnou hned nabízet vlastní semináře/terapie, často opět předražené).

Pokud je tedy cena semináře/terapie nepřirozeně vysoká, je rozumné se porozhlídnout po kurzu jiném, klidně i v jiném systému, za cenu podstatně nižší (nižší cena v řadě případů neodpovídá nižší kvalitě).

Skutečný mistr

Pokud potkáme skutečného mistra, je nám předávána moudrost na tak vysoké (jemné) úrovni, že je směšné mluvit o ceně, kterou jsme za to zaplatili. V dnešní době ovšem již není složité přesvědčit ostatní, že jsme tímto mistrem právě my (postačí několik vhodně zformulovaných vět).

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická