REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Vědomá práce na sobě Charakterové rysy člověka
Fyzická kondice, spojitost s Reiki
Užitečnost meditace
Užitečnost Reiki
Spánek a Reiki
Sny a jejich význam
Využití principů Reiki při práci
Studium literatury, texty o Reiki
Opravdovost, odpoutanost
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Vědomá práce na sobě

Sebe-vylepšování

|

Vědomá práce na sobě

|

Vývoj, či stagnace

|

Pomoc ostatnímJednou za čas může být prospěšné, hlouběji se nad sebou zamyslet a porovnat svůj současný stav se stavem, ve kterém jsme byli před měsícem, před půl rokem, před rokem, či před pěti lety. Tak snadno zjistíme, zda se vyvíjíme, či se náš vývoj někde zastavil.

Zápisky

Pokud máme pocit, že se v našem životě nic nemění, můžeme si jednou za čas zapsat klíčové témata, kterými se v daném období často zabýváme: současný pohled na svět, to co nás trápí, z čeho máme radost, co je pro nás v danou chvíli důležité apod. Když si tento text po čase přečteme, sami se možná podivíme, jak jsme se za tu dobu změnili, či nezměnili.

V našem životě se mohou odehrávat velké změny, ale my vnímáme každý den jen malou část z toho, na tyto malé změny se postupně adaptujeme a nemusíme tak žádné změny registrovat. Na druhou stranu si také můžeme myslet, že se neustále měníme, ale ve skutečnosti se toho na nás příliš měnit nemusí.

Spojitost s Reiki

Pokud pracujeme s Reiki, můžeme si jednou za čas zapsat, jak Reiki vnímáme, jak často s Reiki pracujeme, co od Reiki v danou chvíli očekáváme, co všechno jsme si už díky Reiki na sebe uvědomili atd.

Pokud se opravdu měníme, mělo by se společně s tím měnit i to, jak vnímáme Reiki, jak s ním pracujeme, jak ho prezentujeme a jak ho používáme. Pokud s Reiki pracujeme stále stejným způsobem, pravděpodobně se zase tolik neměníme.

K zamyšlení o Reiki

Zasvěcení do všech Reiki systémů bez pravidelných meditací je obdoba vlastnictví všech knih světa bez schopnosti umět číst.

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická