REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Vědomá práce na sobě Charakterové rysy člověka
Fyzická kondice, spojitost s Reiki
Užitečnost meditace
Užitečnost Reiki
Spánek a Reiki
Sny a jejich význam
Využití principů Reiki při práci
Studium literatury, texty o Reiki
Opravdovost, odpoutanost
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Vědomá práce na sobě

Sebe-vylepšování

|

Vědomá práce na sobě

|

Vývoj, či stagnace

|

Pomoc ostatnímSnaha pomáhat ostatním je úctyhodná. Pokud si ovšem napřed neuklidíme na vlastní zahrádce, naše rady a doporučení ostatním pravděpodobně stejně příliš nepomohou (budeme do nich projektovat to, co nemáme sami v sobě dořešené).

Má smysl pomáhat světu?

Nejdříve si položme otázku, zda vůbec svět o naší pomoc stojí. Co všichni ti lidé hledají? Tvrdí, že hledají odpovědi na své otázky, ale je to skutečně tak? Tvrdí, že se chtějí vyléčit, ale je to tak? Chtějí se vyléčit, nebo chtějí, aby je někdo vyléčil? To je veliký rozdíl. Pokud je totiž vyléčí někdo druhý, mohou do nekonečna opakovat ty stejné chyby.

Tvrdí, že si neví rady, ale je to tak? Jsou k sobě skutečně upřímní? Neskrývá se za tím jen pohodlnost a očekávání, že za ně jejich problémy vyřeší někdo jiný? Chtějí se skutečně změnit? Změnit své zvyky a své naučené vzory chování?

Co dělat, když si nevíme rady?

Pokud si nevíme rady, může být prospěšné nedělat nic. Jenom si uvědomíme, že opravdu nevíme, co dělat a poté na to zapomeneme. Po nějaké době (někdy pár sekund, jindy pár týdnů), k nám může přijít odpověď na naši otázku. Proč toto funguje? Je to proto, že se této otázce věnovalo něco v nás - ta část nás, která dokáže fungovat velmi efektivně (když to sami neomezujeme).

Jak pomáhat světu?

Nebudu si tu hrát na někoho, kdo jiným lidem radí, jak pomáhat druhým, to mi nepřísluší. Uvedu zde ale zajímavý postoj, skrze který můžeme velmi přirozeně měnit svět okolo sebe.

Postačí když sami pro sebe prohlásíme vše za dokonalé, vyřešené, spravedlivé a budeme se tak i chovat. Každý den si splníme své nejnutnější povinnosti (něco stejně dělat musíme), a budeme se věnovat co nejvíce tomu, co nám dělá radost (Reiki, meditace, malování, procházky přírodou, koukání do nebe, či cokoliv jiného).

Pokud dokážeme být spokojeni, bude se spokojenost přenášet i na vše okolo, pokud se dokážeme radovat, bude se radovat i naše okolí (možná ne všichni, a možná skoro nikdo, ale někdo určitě ano). Jisté je, že pokud dokážeme žít svůj život v harmonii, je to to nejlepší, co můžeme pro tento svět udělat.

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická