REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Vědomá práce na sobě
Charakterové rysy člověka
Fyzická kondice, spojitost s Reiki Užitečnost meditace
Užitečnost Reiki
Spánek a Reiki
Sny a jejich význam
Využití principů Reiki při práci
Studium literatury, texty o Reiki
Opravdovost, odpoutanost
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Fyzická kondice, spojitost s Reiki

Pravidelný pohyb

|

Ranní cvičení

|

Doplnění pro ty, kdo pracují s ReikiDůležitou součástí každého dne je mít dostatek fyzického pohybu. Pokud pravidelně sportujeme, chodíme na výlety, či máme zaměstnání, při kterém nesedíme u počítače, máme vyhráno. Pokud tomu tak není, je rozumné se porozhlídnout po vhodné kompenzaci.

Fyzická cvičení, energetická cvičení

Velice prospěšné mohou být různá fyzická a energetická cvičení, kterých existuje celá řada. Patří zde například Jóga, Taiji / Tai-chi, Lu-Jong, Pět tibeťanů, Pozdrav slunci, či tibetské poklony. Vhodný čas pro provádění těchto cviků je těsně po probuzení, kdy ještě nejsme zapleteni do každodenního dění.

Také běžné protahovací cviky, které si ještě možná pamatujeme ze škol, mohou posloužit obdobně. Tato cvičení často vychází z moudrosti našich předků, kteří žili v užším kontaktu s přírodou, než dnes my. Důležité je sledovat reakce těla na tyto cviky a nesnažit se provádět různé sestavy jen proto, že slibují překvapivé výsledky. Takto brzy sami poznáme, co je pro nás zrovna vhodné.

Chůze

Dalším snadno dostupným prostředkem je chůze. Chůze není jen způsob, jak se můžeme někam dostat. Fyzické tělo je uzpůsobeno k chůzi, proto pokud máme např. sedavé zaměstnání, může být velmi užitečné se každý den alespoň na chvíli projít. Pokud navíc budeme během chůze vnímat tělo a bezprostřední okolí (aniž bychom přemýšleli o cíli naší cesty), můžeme chůzi využít jako plnohodnotnou meditaci.

K zamyšlení o Reiki

Jakákoliv představa o Reiki je pouze představa o Reiki, jakýkoliv názor na Reiki je pouze názor na Reiki.

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická