REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Vědomá práce na sobě
Charakterové rysy člověka
Fyzická kondice, spojitost s Reiki
Užitečnost meditace Užitečnost Reiki
Spánek a Reiki
Sny a jejich význam
Využití principů Reiki při práci
Studium literatury, texty o Reiki
Opravdovost, odpoutanost
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Užitečnost meditace

Efekt meditace

|

Změny v životěVelmi mocným nástrojem, který nás může vyvést ze všech našich nejhrubších návyků a nesprávných vzorců je meditace. Efekt pravidelných meditací je nepopsatelný, slovy nepředatelný a i při osobním kontaktu s člověkem, který pravidelně medituje, často těžko postřehnutelný.

Různé druhy meditace

Můžeme navštěvovat skupiny lidí, kde se povídá o meditaci, můžeme si číst duchovní knihy, můžeme navštěvovat různé autority. Tyto činnosti mohou být velmi užitečné, pokud nás ovšem opravdu láká pochopit skutečný význam meditace, dříve nebo později to všechno stejně odložíme.

Meditace jako stav jasnosti

Meditace by neměla být závislá na tom, kde zrovna jsme, či s kým tam jsme. Meditovat můžeme vždy a všude. Není vůbec potřeba ovládat mnoho pokročilých technik meditace. Postačí nalézt takovou techniku (metodu), která nás dovede do stavu vnitřního klidu (harmonie, jasnosti) a v tomto stavu pobývat co nejčastěji.

Využívat můžeme všechny dostupné prostředky - meditační a relaxační techniky, Reiki, přírodu, práci, sport, hudbu,...

Nutnost vlastních zkušeností

Pokud si něco načteme, nebo zaslechneme od jiného člověka, můžeme to leda tak šířit dál (a často to děláme). Pokud ovšem něco sami zažijeme, či něco sami pochopíme, jedná se o zkušenosti k nezaplacení. Prospěšné může být prohlubování a časté opakování těchto zkušeností a jejich postupná integrace do běžného života.

Pozn.: pojmem běžný život jsou zde myšleny činnosti jako snídaně, cesta do práce, komunikace s lidmi, nakupování, čekání na autobus, práce na zahrádce, procházka lesem, zavazování tkaniček apod.

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická