REIKI PRAHA | Informace o Reiki, relaxace a meditace
Vědomá práce na sobě
Charakterové rysy člověka Fyzická kondice, spojitost s Reiki
Užitečnost meditace
Užitečnost Reiki
Spánek a Reiki
Sny a jejich význam
Využití principů Reiki při práci
Studium literatury, texty o Reiki
Opravdovost, odpoutanost
INFORMACEMeditace a společná setkání
Reiki iniciace
Zajímavé odkazy
Kontaktní informace
AKTUALITY01.08.2009: Založení stránek
01.01.2012: Podpořte tyto stránky

Charakterové rysy člověka

Morální zásady

|

Jak se chovat k ostatnímNemá význam zde popisovat, jak se má člověk chovat. Na to ať si odpoví každý sám. Podobně i základní morální zásady všichni moc dobře známe. Do jaké míry se dle nich řídíme je také jen záležitostí každého z nás. Pokud nás ovšem láká harmonický život, musíme počítat s tím, že tomu musí odpovídat i naše myšlení a jednání.

Pokud nás zajímá, jak jsme na tom morálně (my lidé) jako celek, můžeme si to snadno ověřit. Postačí jít někam do společnosti, na chvíli se zastavit a nezaujatě pozorovat, jak se k sobě chováme.

Vzájemně si pomáhejme

Na tomto místě je ovšem vhodné si uvědomit, že našim chováním ovlivňujeme především svůj vlastní život. Pokud házíme jiným lidem klacky pod nohy a myslíme jen na sebe, nemůžeme se divit, že o tyto klacky začneme později sami zakopávat a jiní lidé nám budou všemožně komplikovat život.

Pozorujme naše myšlenky

Svět okolo nás (resp. svět, který se jeví, že je okolo nás) ovlivňujeme nejen svými činy, ale i svými myšlenkami. Ten, kdo pochopí hloubku a důsledky tohoto tvrzení si pořádně rozmyslí, s jakým vnitřním rozpoložením bude myslet na jiné lidi.

K zamyšlení o Reiki

Pokud hledáme kvalitního Mistra Reiki, ptejme se: Je to dobrý člověk? Ví, o čem mluví? Odpovídají jeho zkušenosti tomu, co o sobě tvrdí? Žije harmonický život?

Upozornění: Přebírání textů a obrázků je bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno.
Copyright © 2009 - 2019: všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Václav Gerla, Grafika: Dana Černická